תניר

Working with wood……. I have always admired objects made of wood and have longed to work with wood for many years. One day I decided that I would look for a course in woodworking. After searching the Web I found two sites that looked interesting and called them up.

Well actually, I ended up only calling the first – Talya.

I called her up… spoke maybe 5 sentences with her and she invited me to come and see. Something in her voice made me want to come as soon as possible.

Once I walked into the shop, saw the machines, saw the wood, and most of all saw Talya, I knew I did not have to look farther. That was over two years ago.

Since that wonderful day, once a week, I make my way to "My carpentry class". Yes that is how I feel , that it is mine. The atmosphere is so personal, warm, and most of all creative, that if by chance I miss a week, I feel as though the week is not complete.

All this is due to Talya. She is a great teacher, but much more than that. I have learned not only the techniques needed to work with wood, but the state of mind needed to approach ANY project I desire. To Talya's credit I have pushed myself to make things I would never have dreamed I could. Any task is achievable with Talya at your side.

I highly recommend this place to anyone eager to pursue working with your hands, whether you have had experience or not. But BEWARE !!!!! Once you start, you won't ever want to stop.

Tanir

אביבית

טליה היקירה,
תודה של ממש על כל התקופה.
והינה – מגיע היום שהכי כיף לי בשבוע – היום בנגרייה של טליה – בו השקט ביצירה בעץ מתמזג עם קולות המכונות, בצורה הרמונית.
בנגריה של טליה מסופקים כל החושים, הריח הממכר של העץ, חדר מקסים בו עבודות עץ מגוונות, תענוג לעיניים, ציפורים מסביב שציוצן מתחלף ברעשי ניסור, המגע עם העץ , והכי חשוב הדיבור; הדיבור עם טליה והדיבור הפנימי עם עצמי . הדיבור עם טליה הוא איזון מושלם בין הנחיה, הקפדה על דיוק ושאיפה לביצוע מושלם לבין מתן חופש פעולה ומרחב אישי לתלמיד. טליה זורמת עם כל רעיון ליצירה ומאפשרת ביצועו , נתמך ע"י ידע וכלי עבודה אינסופיים.
הנגרייה של טליה היא סוג של התמכרות עם כל הטוב שהטבע נתן לנו, האנשים והחומר.
תודה לטליה לכל תענוג המתמשך .
בברכה
אביבית

טל

טל

הי טליה,
אחרי שלוש שנים בסדנא זו הזדמנות להודות לך על כל התקופה. בתור מי שהתחילה מאפס – ללא כל נסיון קודם בנגרות- אני מסתובבת לפעמים בבית ומתקשה להאמין כמה רהיטים ופריטים יפייפיים הצלחתי לייצר בסדנא בשלוש השנים הללו, והסיפוק הגדול ביותר הוא מכך שהם לא נראים כעבודה של חובבן, כפרוייקט סיום של חוג , אלא כנגרות מקצועית . (כמובן שהמבט הביקורתי שלי מזהה גם את השגיאות והתקלות, אך זר לא ישים לב לכך).
אז על מה בעצם אני רוצה להודות לך?
על רמת המקצועיות הגבוהה ויכולתך לתת מענה לכל אתגר, ולכל תקלה ובעיה שנוצרות במהלך העבודה. מסתבר שנגרות זה גם הרבה יכולת אילתור של פתרונות למצבים שונים, ואין ספק שיש לך את זה.
על היכולת להדריך ולתת ערך מוסף הן בהיבטים טכניים והן בהיבטים אמנותיים.
על היכולת שלך להתאים את עצמך לכל תלמיד לפי האישיות, הרצונות והכיוונים שהוא רוצה לקחת ולעזור לו למצא את הביטוי העצמי שלו בעבודה בעץ.
וגם על הנגריה עצמה – על הציוד, כלי העבודה והמכשירים הרבים שבנגריה שהופכים את העבודה ליותר מקצועית ויותר נוחה. את מה שייצרתי בנגריה, לא יכלתי לייצר בבית למרות שיש לי בבית תנאים נוחים וציוד בסיסי לא רע.
טל

אביבית

אביבית

טליה היקירה,

תודה של ממש על כל התקופה. והינה – מגיע היום שהכי כיף לי בשבוע – היום בנגרייה של טליה – בו השקט ביצירה בעץ מתמזג עם קולות המכונות, בצורה הרמונית. בנגריה של טליה מסופקים כל החושים, הריח הממכר של העץ, חדר מקסים בו עבודות עץ מגוונות, תענוג לעיניים, ציפורים מסביב שציוצן מתחלף ברעשי ניסור, המגע עם העץ , והכי חשוב הדיבור; הדיבור עם טליה והדיבור הפנימי עם עצמי . הדיבור עם טליה הוא איזון מושלם בין הנחיה, הקפדה על דיוק ושאיפה לביצוע מושלם לבין מתן חופש פעולה ומרחב אישי לתלמיד. טליה זורמת עם כל רעיון ליצירה ומאפשרת ביצועו , נתמך ע"י ידע וכלי עבודה אינסופיים. הנגרייה של טליה היא סוג של התמכרות עם כל הטוב שהטבע נתן לנו, האנשים והחומר. תודה לטליה לכל תענוג המתמשך . בברכה אביבית